فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از روابط عمومی استان ایلام، سرهنگ فتحی اظهار داشت: کوچک‌ترین سهل‌انگاری و خطای انسانی و هرگونه اقدام نسنجیده ولو جزئی می‌تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمل خسارات جبران‌ ناپذیری منجر شود که به ‌منظور جلوگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی ضرورت ایجاب می‌کند همه مردم نکات ایمنی را رعایت کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بیان کرد:  برای اطفای هرگونه آتش‌سوزی احتمالی عرصه‌های طبیعی، نیروهای این یگان در سراسر استان به‌صورت آماده‌باش کامل بسر می‌برند و امیدواریم با همکاری شهروندان و گردشگران شاهد آتش‌سوزی در این عرصه‌ها نباشیم.

وی از عموم مردم خواست در هنگام سفرهای برون‌شهری خود از رفتارهایی همچون پرت کردن ته سیگار و چوب کبریت به این عرصه‌ها و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی جداً خودداری کنند.

سرهنگ فتحی جنگل‌ها و مراتع را امانتی الهی در اختیار کلیه مردم دانست و خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت و نظافت عرصه‌های طبیعی هنگام مراجعه به دامان طبیعت و عدم روشن کردن آتش در محیط‌های آسیب‌پذیر کمترین کاری است که هر یک از ما می‌توانیم برای صیانت از این امانت الهی انجام دهیم.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان ایلام تأکید کرد: شماره تلفن1504 امداد جنگل آماده دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص آتش‌سوزی یا هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی است که نیروهای این یگان به‌ صورت شبانه‌روزی پاسخگو هستند.