نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان جنگل ها دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "پیام طبیعت" دکتر خدیجه ربیعی؛ نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با مهندس آقایی؛ رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و درباره مسائل مرتبط عرصه های منابع طبیعی حوزه انتخابیه بحث و گفتگو کرد.

مهندس آقایی در این دیدار که دکتر ذبیح الله غریب؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری و مهندس کیومرث نظرپور؛ معاون امور آب کشاورزی معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند اظهار داشت: در سال گذشته عملیات آبخیزداری در بیش از 6 هزار نقطه کشور، 350 شهرستان و 650 حوزه به مرحله اجرا در آمد و این رقم در سال 98 به 10 هزار نقطه افزایش می‌یابد.

 

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به تخصیص 15000 میلیارد ریال در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی برای اقدامات آبخیزداری در سراسر کشور، بر تداوم اجرای اقدامات آبخیزداری در استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد.
وی با اشاره اجرای پروژه های مشترک بین المللی در استان چهارمحال و بختیاری، بهره گیری از مشارکت های مردمی و توانمندسازی جوامع محلی را ضامن موفقیت طرح های آبخیزداری دانست.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تشکر از اجرای موفق اقدامات آبخیزداری در حوزه انتخابیه، بر تداوم آنها در سال جاری تاکید کرد.

دکتر خدیجه ربیعی همچنین آبخیزداری را موجب مدیریت سیل و خشکسالی برشمرد و انجام طرح های آبخیزداری را در راستای کمک به آب و خاک و بهبود معیشت جوامع محلی آبخیزنشین ذکر کرد.