رئیس اداره منابع طبیعی میامی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۰ هزار و ۹۳۵ متر مکعب طرح آبخیزداری در سطح شهرستان اجرا شده است، گفت: صندوق توسعه ملی اعتبارات این طرح‌ها را تامین کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از خبرگزاری مهر، محمد علی رضایی ظهر یکشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی منابع طبیعی میامی ضمن بیان اینکه در سال ۹۷ از محل صندوق توسعه ملی ۱۰۰ هزار و ۹۳۵ متر مکعب پروژه آبخیزداری اجرا شد، تاکید کرد: این طرح‌ها از محل صندوق توسعه ملی در حوزه‌های آبخیز دشت دانیال و قدس و ارمیان اجرایی شدند.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها در زمره طرح‌های سنگ و ملات و بند خاکی بودند، تاکید کرد: در حوزه دشت دانیال بند خاکی به حجم ۳۴ هزار و ۴۸۰ متر مکعب و دو هزار و ۸۳۹ متر مکعب سنگ و ملات اجرا شده است.

رئیس منابع طبیعی میامی گفت: در حوزه ارمیان نیز بند خاکی به حجم ۵۸ هزار و ۹۲۹ متر مکعب و سنگ و ملات نیز دو هزار و ۲۸۷ مترمکعب اجرا شده و در حوزه قدس نیز بند سنگ و ملات به حجم دو هزار و ۴۰۰ متر معکب به اجرا در آمده است.

رضایی با بیان اینکه سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار اجرای این طرح‌ها بوده است، بیان کرد: تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، جلوگیری از خسارات سیلاب در اراضی کشاورزی و بهره وری بهتر از نزولات آسمانی و جلوگیری از فرسایش خاک و حفظ پوش گیاهی در حال توسعه در زمره اهداف این طرح‌ها هستند.